Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Połączenie podwyżek płacy zasadniczej z rozwojem kompetencji pracowników

02.01.2013 Grzegorz Spólnik
W artykule opisano trzy metody wynagradzania pracowników za rozwój ich kompetencji poprzez wzrost płacy zasadniczej. Jako pierwsze zaprezentowano rozwiązanie najbardziej konserwatywne, w którym kompetencje odgrywają rolę jednego ze składników oceny pracowniczej, stanowiącej podstawę określenia wysokości zarobków w tradycyjnej strukturze wynagrodzeń. W metodzie drugiej, związanej z poszerzonymi przedziałami płacowymi, kompetencje odgrywają już kluczową rolę w determinowaniu wysokości podwyżki, która również ze względu na konstrukcję systemu wynagradzania może być zdecydowanie bardziej zróżnicowana. Ostatnie z opisywanych rozwiązań opiera się zaś na profilach kompetencyjnych, determinujących nie tylko przynależność pracowników do przedziału płacowego, ale również wysokość wynagrodzenia w jego zakresie. Artykuł zawiera 4 schematy.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".