Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Płaca minimalna w krajach Unii Europejskiej w 2010 roku – część II

02.08.2010 Aleksandra Czajka
Niniejsza publikacja stanowi drugą i ostatnią część cyklu poświęconego ustawowej płacy minimalnej w krajach Unii Europejskiej w 2010 roku. W oparciu o raport Instytutu Hansa Böcklera, w tekście poruszono kwestie związane minimalnym wynagrodzeniem w dobie kryzysu gospodarczego w Wielkiej Brytanii i Irlandii, krajach Europy Południowej i Środkowo-Wschodniej. Przytoczono również informacje dotyczące aktualnej sytuacji w państwach europejskich, w których nie obowiązuje płaca minimalna, lecz umowy taryfowe (Dania, Finlandia i Szwecja, Włochy, Cypr, Austria i Niemcy). Artykuł kończy podsumowanie różnych strategii w polityce płacy minimalnej w czasie spowolnienia gospodarczego.
Aleksandra Czajka

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".