Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Nowożytna historia wynagradzania

19.04.2006 Ewa Jankowska
Artykuł poświęcony jest nowożytnym teoriom związanym z wynagradzaniem, począwszy od końca wieku XVIII po początek wieku XXI. Dowiedzą się Państwo jak wyglądała ewolucja wynagradzania wraz ze zmieniającymi się systemami ekonomicznymi, jak wpłynęły na wynagradzanie narodziny nauk o zarządzaniu, a później o zarządzaniu zasobami ludzkimi. W artykule opisane zostały kroki milowe związane z rozwojem teorii wynagradzania oraz profile osób, które w największym stopniu do tego rozwoju się przyczyniły. Poza perspektywą ściśle naukową poruszane są kwestie wykorzystywania rozwiązań teoretycznych w praktyce na przestrzeni wieków.
Ewa Jankowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".