Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Negocjowanie wynagrodzenia - poradnik pracodawcy

06.04.2004 Agnieszka Kucharska
Stres związany z negocjowaniem wynagrodzenia dotyczy nie tylko pracownika, ale również pracodawcy. Aby go uniknąć, pracodawca może do tego typu rozmów przygotować się już wcześniej.

Inaczej przeprowadza się rozmowy o płacy z kandydatami na nowych pracowników, inaczej - renegocjując wynagrodzenia z już zatrudnionymi. Nie należy również zapominać o atmosferze rozmowy i nastawieniu do pracownika. Im bardziej szef będzie starał się zrozumieć potrzeby podwładnego, tym bardziej może liczyć na zaufanie pracowników do podejmowanych przez siebie decyzji i ich wysokiej motywacji do pracy. Artykuł opisuje podstawowe zasady prowadzenia tego typu negocjacji, wskazuje jakie informacje mogą być przydatne podczas rozmowy z pracownikiem.
Agnieszka Kucharska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".