Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Motywowanie poprzez zaufanie

22.03.2012
Wiele teorii motywacji popartych licznymi badaniami empirycznymi wskazuje, że zmotywowani pracownicy są bardziej efektywni, co ma istotne znaczenie dla organizacji, w której pracują. Teoretycy i praktycy zarządzania od dziesięcioleci poszukują najskuteczniejszych modeli, narzędzi i bodźców motywowania. Wyzwania współczesnego świata, zwłaszcza globalizacja i związana z nią różnorodność kulturowa, stawiają przed motywowaniem nowe wyzwania. Jednym z nich jest konieczność konstruowania systemów motywacyjnych uwzględniających uniwersalne i powszechnie akceptowane wartości. Niewątpliwie cechy takie ma pieniądz. Poszukiwanie innych motywatorów, w szczególności niematerialnych, skierowało ostatnio zainteresowanie badaczy na problematykę zaufania. Autor niniejszego opracowania przeprowadził w 2011 roku międzynarodowe badania porównawcze, którymi objęto lokalne oddziały globalnej korporacji, funkcjonujące w ośmiu różnych krajach europejskich. Uzyskane wyniki potwierdziły, że zaufanie w relacjach przełożony – podwładny może być poważnym kandydatem do roli uniwersalnego motywatora.

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2823 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3607 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".