Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Motywowanie do osiągania wyników

30.11.2009 Diana Malinowska
Artykuł przedstawia zagadnienie motywacji do osiągania wyników, zwanej także motywacją osiągnięć lub motywacją sukcesu. Ten rodzaj motywacji ma znaczący wpływ na wyniki uzyskiwane przez pracowników. Okazuje się bowiem, że osoby z wysoką motywacją osiągnięć wybierają trudne i możliwe do osiągnięcia cele oraz wykazują determinację w dążeniu do nich. Można nazwać je „gwiazdami”, bowiem istotnie przewyższają swoimi osiągnięciami innych pracowników. Inny problem poruszony w artykule to sposoby motywowania i wynagradzania skuteczne w odniesieniu do takich osób. Warto wynagradzać je za indywidualne wyniki, wykorzystywać w tym celu premie i nagrody. Aby być skutecznym w tych działaniach, należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii omówionych w artykule.
Diana Malinowska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".