Raport płacowy Sedlak & Sedlak 2019 Raport płacowy Sedlak & Sedlak dla branży IT 2019 Stefa premium Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 roku

Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

Raport płacowy Sedlak & Sedlak dla branży IT 2019

pozwala na porównanie 41 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Benchmarking wynagrodzeń - etapy dojrzałości

19.11.2018 Paweł Biniarz
Wiele organizacji ocenia dojrzałość realizowanych przez siebie procesów. Często w mediach słyszy się, że „HR powinien zmienić rolę z działu administracyjnego w partnera biznesu”. Rzadziej słyszy się o poziomie rozwoju działów Compensation & Benefits. Może mieć to związek z tym, że zazwyczaj działy takie tworzy się w dojrzałych, rozwiniętych organizacjach. Z drugiej strony systemy wynagrodzeń muszą być zarządzane w odpowiedni sposób również w firmach które nie posiadają działów C&B. Narzędziem pozwalającym na ocenę procesów wynagrodzeniowych w organizacjach jest model dojrzałości benchmarkingowej wynagrodzeń. Pozwala on na ocenę potencjalnego zysku, który możemy osiągnąć dzięki porównaniom płac w firmie.
Jak więc podejść do oceny dojrzałości naszego benchmarkingu wynagrodzeń? Najłatwiej odnieść się do jego podstawy, a więc danych które są wykorzystywane przez firmę. W opracowanym modelu wyodrębniono 5 podstawowych etapów dojrzałości analityki benchmarkingowej. Poniżej przedstawiono założenia które pozwolą na identyfikację etapu dojrzałości na którym znajduje się organizacja.
Paweł Biniarz

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2385 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3157 artykułów,
  • dostęp do 723 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: [email protected]