Artykuły

Mikołaj z Nowego Jorku

05.12.2011 Teresa Hantz
Artykuł omawia sposoby zarobkowania i płace mikołajów oraz innych świątecznych postaci w Nowym Jorku. Jak się okazuje, od momentu powstania popkulturowej wersji, postać Świętego Mikołaja za oceanem znacznie ewoluowała. By dobrze zarabiać nie wystarczy kostium, sztuczna broda i worek. Oferta jest jednak na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szczęściarze posiadający pożądane w tym okresie cechy wyglądu w postaci siwej brody i brzucha, przebrani w czerwone kubraczki mogą liczyć nawet na dwa razy większe stawki. Osoby cechujące się niskim wzrostem mogą znaleźć angaż jako elfy, ludzie nieśmiali - ukryć się w kostiumie bałwanka. Na młodych, atrakcyjnych i pewnych siebie mikołajów (lub mikołajki) czeka praca w… agencjach towarzyskich. Jak się okazuje, to trzecie co do popularności miejsce pracy dla świątecznych dorobkiewiczów. Jakie jest drugie i pierwsze? Kto zarabia najwięcej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w artykule. Tekst zawiera 3 tabele.
Teresa Hantz

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2849 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3636 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".