Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Metoda wartościowania pracy Mercera

19.10.2004 Agnieszka Kunysz
Analityczno - punktowa metoda wartościowania pracy firmy Mercer koncentruje się na specyficznych potrzebach danej organizacji, ze względu na jej branżę, strategię oraz cele. Jest to jedna z bardziej elastycznych metod wartościowania stanowisk. W ramach indywidualnie określonych kryteriów, wyróżnione zostają poziomy nasilenia aspektu pracy. Kryteriom nadawane są wagi, a poziomom kryteriów przypisana jest określona liczba punktów. Pewnym novum w stosunku do innych metod jest korzystanie z jednego kwestionariusza, zarówno do przeprowadzenia analizy jak i wartościowania stanowisk. Artykuł opisuje główne założenia metody oraz kolejne kroki jej realizacji.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".