Artykuły

Kwestie wynagradzania w raportach Najwyższej Izby Kontroli - część II

02.12.2013 Grzegorz Spólnik
Artykuł stanowi drugą część opracowania bazującego na dokumentach publikowanych przez NIK po kontrolach weryfikujących gospodarność i zasady funkcjonowania instytucji publicznych. Z niniejszego tekstu dowiedzą się Państwo między innymi tego ile wynoszą koszty zarządzania projektami aktywizacji osób bezrobotnych (i dlaczego aż tak dużo) oraz tego na której polskiej uczelni profesorowie zarabiali w 2009 roku najwięcej. Przedstawiono także sposób na to jak być jednocześnie przełożonym i podwładnym swojego podwładnego i między innymi dzięki temu zarabiać ponad 20 000 PLN miesięcznie. W artykule opisano również patent na całkiem niezłe zarobki niepoparte żadnymi wymiernymi wynikami. Z kolei dla szczególnie wnikliwych i żądnych wiedzy Czytelników udało się nam znaleźć dane za rok 2010 o przeciętnym wynagrodzeniu w Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie. Artykuł zawiera 1 wykres i 1 tabelę.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny tylko dla użytkowników którzy w pełni uzupełnili swój profil.


Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta wystarczy:

Zarejestrować się

Po rejestracji otrzymasz:

  • dostęp do 2849 artykułów,
  • co tydzień najnowsze informacje ze świata wynagrodzeń.
Zarejestruj się

lub

Wykupić dostęp premium

Stając się użytkownikiem premium portalu wynagrodzenia.pl otrzymasz:

  • dostęp do 3636 artykułów,
  • dostęp do 840 raportów stanowiskowych,
  • dostęp do wybranych raportów płacowych,
  • do 50% zniżki na najnowsze raporty,
  • e-booki o motywowaniu,
  • oraz inne korzyści.
Dowiedz się więcej
Wybierz opcję dostosowana do Twoich potrzeb! Przetestuj strefę premium.
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".