Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Kredytowanie procesu sprzedaży w kontekście ustalania wynagrodzenia handlowców

23.12.2013 Patrycja Grzesińska
Wiele organizacji, pomimo tego, iż wykorzystuje proces kredytowania do ustalania wysokości wynagrodzenia zmiennego nie jest świadomych wpływu jaki ma on na motywację zatrudnionych. Dlatego też w poniższym artykule ukazano trzy najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem. W pierwszej kolejności omówiono punkty w czasie, w których sprzedaż powinna być przypisywana zatrudnionym w celu wyliczenia przysługującej im płacy zmiennej. Wskazano zatem między innymi, kiedy momentem tym powinno być złożenia zamówienia, wystawienie faktury oraz wpłynięcie należności na konto firmy. Następnie opisano w jaki sposób ustalać zasady uczestnictwa pracowników w procesie kredytowania. Przedstawiono trzy najczęściej spotykane podejścia. W ostatniej części opracowania ukazano jak określać stopień, w jakim dana sprzedaż powinna być dzielona pomiędzy poszczególnymi zatrudnionymi, biorącymi udział w danej transakcji. Artykuł zawiera 2 tabele.
Patrycja Grzesińska

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".