Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jawność płac dyrektorów w Unii Europejskiej

30.11.2004 Maciej Dubis
Ujawnianie wynagrodzeń najważniejszych dyrektorów w spółkach giełdowych, staje się już niemal ogólnoświatowym standardem. Duży wpływ na to ma stanowisko Komisji Europejskiej, która zdecydowała, że tematyka wynagrodzeń prezesów jest na tyle istotna, że nie można jej pozostawić decyzjom poszczególnych krajów członkowskich. Trwające już od kilku lat prace ekspertów nad wzmocnieniem nadzoru korporacyjnego, zaowocowały wydaniem 6 października 2004 r. przez Komisję Rekomendacji o rozwijaniu adekwatnego reżimu w kwestii wynagrodzeń dyrektorów spółek giełdowych. Poza obowiązkiem informowania o zarobkach dyrektorów przewiduje ona też duży udział zgromadzenia akcjonariuszy w ustalaniu zasad wynagradzania tej grupy – zwłaszcza akcjami.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".