Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak wdrożyć efektywny system wynagradzania w oparciu o umiejętności

15.12.2008 Aneta Pazik
Artykuł opisuje jeden z najbardziej innowacyjnych sposobów wynagradzania. Jest to system wynagradzania w oparciu o umiejętności (Skill Based Pay, SBP). Z wprowadzenia SBP wynikają różnorodne korzyści, które można podzielić na kilka kategorii. Nie w każdej firmie opisywany sposób wynagradzania znajduje zastosowanie. Wpływ na powodzenie projektu mają: typ organizacyjny przedsiębiorstwa, a także kultura pracy. Aby SBP działał efektywnie, musi być spełnionych kilka warunków. W artykule znajdą Państwo ich omówienie, a także informacje dotyczące kolejnych etapów wdrażania systemu. Przedstawiono również przejściowe problemy, jakie mogą pojawić się podczas procesu wprowadzania nowego systemu. Trudności mogą wiązać się m.in. ze wzrostem kosztów i ze zmianami w systemie zarządzania zasobami ludzkimi.
Aneta Pazik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".