Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak utrzymywać konkurencyjność wynagrodzeń?

05.10.2004 Agnieszka Kunysz
Opracowanie właściwej strategii wynagrodzeń jest dziś czynnikiem krytycznym nie tylko dla osiągnięcia sukcesu ale samego tylko istnienia wielu organizacji. W strategicznym podejściu do wynagrodzeń mieszczą się min.:

  • sposoby wprowadzenia i wykorzystywania przez daną organizację elementów całościowego wynagrodzenia – płacy podstawowej, zmiennych składników płac oraz elementów pozapłacowych,
  • sposoby komunikowania pracownikom informacji o oczekiwaniach wobec nich za pośrednictwem struktury wynagrodzenia (płacy jak i dodatkowych świadczeń),
  • koordynowanie zgodności strategii wynagrodzeń ze strategią danej organizacji,
  • utrzymanie konkurencyjności i atrakcyjności wynagrodzeń rynku pracy.


Zaistnienie, funkcjonowanie i utrzymanie się firmy na rynku w dużej mierze zależy dziś od konkurencyjności wynagrodzeń, jakie oferuje ona swoim pracownikom. Artykuł omawia poszczególne czynniki wpływające na efektywność strategii wynagrodzeń oraz wskazuje kilka sposobów na opracowanie skutecznego systemu wynagrodzeń, strategicznego z punktu widzenia konkurencyjności na rynku pracy.
Agnieszka Kunysz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".