Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak kryzys finansowy wpłynął na wynagrodzenia w USA w 2008 roku?

23.03.2009 Arkadiusz Koperek
Rok 2008 był w Stanach Zjednoczonych rokiem największego załamania od czasów Wielkiego Kryzysu. Sytuacja gospodarcza zmusiła wielu pracodawców do podjęcia zdecydowanych działań mających ich uchronić przed bankructwem. Firmy na wielką skalę zaczęły ciąć koszty co skutkowało między innymi poważnymi zmianami w polityce personalnej. Duże przeobrażenia dotknęły w szczególności systemów wynagrodzeń, gdzie zamrożenie płacy, rezygnacje z bonusów i premii czy renegocjacje stawek płac były na porządku dziennym. Jak zatem kształtowały się płace w USA w 2008 roku? Jakich sposobów używali pracodawcy redukując koszty związane z wynagrodzeniami? Jak zarządzać płacą w okresie kryzysu? Na te i wiele innych pytań można znaleźć odpowiedź w niniejszym artykule.
Artykuł zawiera 5 tabel i 6 wykresów.
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".