Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak edukacja pracowników w zakresie benefitów wpływa na satysfakcję z pracy?

21.03.2011 Arkadiusz Koperek
Pakiety świadczeń pozapłacowych coraz częściej stają się częścią firmowego systemu wynagradzania. Ich stosowanie, jak pokazują liczne badania pozwala na skuteczniejszą motywację zatrudnionych. Jednak samo zaoferowanie świadczeń nie musi oznaczać, że pracownicy natychmiast będą z nich korzystać. Kluczem do sukcesu i osiągnięcia najwyższego poziomy zwrotu z inwestycji w pakiet benefitów jest odpowiednia edukacja zatrudnionych w zakresie oferowanych możliwości. Pracownik, który wie i rozumie powody wprowadzenia dodatków pozafinansowych, wie jak z nich korzystać i umie w najbardziej optymalny sposób nimi zarządzać z pewnością będzie bardziej zadowolony. Za tym zadowoleniem idzie oczywiście większa satysfakcja z samej pracy, wzrost produktywności, a także większa lojalność wobec pracodawcy. Jak więc informować zatrudnionych o świadczeniach oferowanych w firmie? Jakich metod używać aby przekaz był najbardziej zrozumiały?
Arkadiusz Koperek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".