Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak amerykańskie firmy dbają o zdrowie pracowników?

23.04.2012 Teresa Hantz
Artykuł ukazuje rozbudowany koszyk benefitów zdrowotnych, jakie można odnaleźć w ofercie amerykańskich pracodawców. Poza najbardziej typowymi, jak ubezpieczenie zdrowotne czy opieka medyczna, występują też świadczenia niespotykane w innych częściach świata. Organizacje dofinansowują operacje zmiany płci, leczenie niepłodności lub programy i zabiegi odchudzające. Popularne są również nagrody dla pracowników dbających o zdrowie, np. poprzez niespożywanie produktów tytoniowych. Budowanie dobrej atmosfery pracy również pośrednio wpływa na zdrowie i samopoczucie, stąd akcje „Weź dziecko do pracy” czy „Weź zwierzę do pracy”. Jeśli mimo tak atrakcyjnej i szerokiej oferty pracownik jest znudzony, może nabrać sił w pokoju do… drzemki. Artykuł zawiera 6 wykresów.
Teresa Hantz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".