Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Encyklopedia wartościowania pracy - część II - procedury

15.01.2003 Szymon Kozielec
W pierwszej części artykułu dokonaliśmy przeglądu podstawowych metod wartościowania pracy. Jak pamiętamy, wartościowanie stanowi pogłębioną analizę treści pracy na każdym ze stanowisk w firmie, a uzyskane wyniki określają w znacznej mierze kształt systemu wynagrodzeń. Właściwe przeprowadzenie wartościowania wymaga zastosowania określonej procedury. Dobór jej etapów, jak też ich praktyczna realizacja decydują o jakości otrzymanych wyników - taryfikatora pracy i opartej na nim struktury płac. Artykuł prowadzi nas przez kolejne etapy procedury wartościowania pracy, począwszy od powołania zespołu odpowiedzialnego za wartościowanie pracy a skończywszy na zbudowaniu taryfikatora pracy.
Szymon Kozielec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".