Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czy poczucie sprawiedliwości motywuje do pracy?

15.03.2003 Jadwiga Pęczek
Jednym z elementów, który niewątpliwie motywuje pracowników do wytężonej i efektywnej pracy, jest odczuwane przez nich poczucie sprawiedliwości. Świadomość, że wysiłek włożony w wykonanie powierzonego zadania jest właściwie oceniony, a przede wszystkim dostrzeżony, stanowi istotny czynnik zwiększający motywację do pracy. Sprawiedliwe traktowanie swoich podwładnych kształtuje pożądaną w miejscu pracy atmosferę zdrowej konkurencji. Uświadamia to pracownikom, że solidne i uczciwe wypełnianie swoich obowiązków na pewno spotka się z przychylnością kierownictwa firmy. Z drugiej strony poczucie sprawiedliwości, posiadające funkcje motywacyjne, zwiększa efektywność i skuteczność działań pracowników, co w prostej linii przekłada się na zwiększone zyski przedsiębiorstwa.
Jadwiga Pęczek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".