Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Czterofazowy model wdrażania efektywnej strategii wynagradzania

01.06.2009 Aneta Pazik
Najczęstszym celem strategii wynagradzania jest wspieranie globalnych celów przedsiębiorstwa, w tym przede wszystkim przyczynianie się do zwiększania przez nie osiąganych rezultatów. W artykule znajdą Państwo omówienie czym jest strategia wynagradzania, kryteria świadczące o efektywności strategii, a także zarys procesu integrowania strategii wynagradzania z innymi strategiami w przedsiębiorstwie. W tekście zaprezentowano także czterofazowy model wdrażania strategii wynagradzania Duncana Brown’a - jednego z ekspertów w dziedzinie wynagrodzeń. Na każdym z etapów wyszczególniono cele, dane potrzebne do rozwijania procesu, a także wyodrębniono najważniejsze elementy. W artykule zawarto również pytania, mające na celu sprawdzenie skuteczności wprowadzonej strategii.
Aneta Pazik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".