Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Budżetowanie podwyżek wynagrodzeń

12.12.2006 Katarzyna Mleczko
Nowoczesne systemy wynagradzania muszą odzwierciedlać dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy, ale jednocześnie uwzględniać sytuację finansową firmy. Szczególnie w sytuacji dużych wzrostów wynagrodzeń (takich, jakich doświadczamy w 2006 roku) dużego znaczenia nabierają umiejętności sprawnego budżetowania funduszy płac, a szczególnie podwyżek wynagrodzeń. Właśnie budżetowaniu podwyżek płac jest poświęcony ten artykuł. Przeanalizowano w nim trzy podstawowe techniki budżetowania wynagrodzeń (progresywne, regresywne i cyrkulacyjne). Na przykładach zaprezentowano, w jaki sposób stosować wymienione metody. Pokazano także, jakie są korzyści i niebezpieczeństwa związane ze stosowaniem każdej z nich.
Katarzyna Mleczko

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".