Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Benefity w 2011 roku – co oferują Amerykanie w okresie niepewności?

17.10.2011 Konrad Nawrot
Artykuł powstał na podstawie raportu 2011 Employee Benefits. Examining Employee Benefits Amidst Uncertainty opracowanego przez SHRM. Skupiono w nim uwagę na benefitach i ich popularności wśród pracowników amerykańskich firm. W związku z dużą niepewnością gospodarczą i zatrudnienia w USA najbardziej popularne benefity wspierają sytuację materialną pracowników. Wśród świadczeń rodzinnych należy wymienić m.in. możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem w nagłej sytuacji czy pomoc w adopcji dziecka. W artykule omówiono świadczenia dodatkowe związane z ochroną zdrowia oraz finansowe. Opisano również benefity elastyczne, które według SHRM powinny być standardem w XXI wieku. Ponadto scharakteryzowano świadczenia typu wellness, ułatwiające zmianę pracy i przeprowadzkę oraz przysługujące w podróży służbowej. Artykuł zawiera 6 wykresów.
Konrad Nawrot

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.

Sprawdź również: Kalkulator PPK Pracowniczych Planów Kapitałowych

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".