Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Analiza pozapłacowych kosztów pracy w Unii Europejskiej w latach 1970 - 2005

10.03.2008 Patrycjusz Hola
Artykuł jest prezentacją kwestii kosztów pracy w Unii Europejskiej. Znajdziemy tu przegląd trendu, którym podążał wskaźnik ITR (całkowite koszty pracy) w Europie już od lat 70-tych XX wieku oraz analizę przyczyn jego wzrostów i spadków na przestrzeni lat. W dalszej kolejności zaprezentowane są wyniki badań statystycznych, które opisują procentowo udział pozapłacowych kosztów pracy w całkowitej sumie wypłacanych wynagrodzeń dla wszystkich (27) krajów Unii Europejskiej. Kolejne części artykułu koncentrują się na różnicach w kompozycji wskaźnika ITR. Jest to więc spojrzenie na jego strukturę w krajach Unii Europejskiej i historię zmian, które wprowadzano próbując wpływać na politykę zatrudnienia. Tekst zawiera 1 tabele i 3 wykresy.
Patrycjusz Hola

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".