Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia top menedżerów w firmie Volkswagen AG

13.08.2012 Krzysztof Belczyk
W artykule przedstawiono informacje o wynagrodzeniach członków zarządu firmy Volkswagen AG – jednego z największych na świecie producentów samochodów. Zaprezentowane dane dotyczą roku 2011 oraz lat wcześniejszych. W publikacji przedstawiono strukturę płac kadry zarządzającej, uwzględniającą część stałą i zmienną wynagrodzenia. Zestawiono zarobki zasadnicze oraz wartość premii za wyniki dla poszczególnych menedżerów. W tej części czytelnik znajdzie także informacje, dlaczego kadra zarządzająca Volkswagena uzyskała w 2011 roku premie rekordowej wielkości. W dalszej części omówiono sposób przyznawania wynagrodzeń odroczonych. Uwzględniono wielkość płac w ramach długoterminowych planów motywacyjnych osób zasiadających w zarządzie. Oprócz kwestii związanych z wynagradzaniem finansowym, omówiono także benefity przysługujące menedżerom. Artykuł zawiera 4 wykresy i 1 tabelę.
Krzysztof Belczyk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".