Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia najlepiej zarabiających CEO w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku

04.09.2007 Patrycjusz Hola
Artykuł prezentuje rezultaty badania wysokości wynagrodzeń w grupie 500 najlepszych dyrektorów generalnych wśród amerykańskich spółek tworzących indeks Standard & Poor 500. Badanie to jest przeprowadzane corocznie przez miesięcznik Forbes i jest uważane za najbardziej prestiżową ankietę wysokości wynagrodzeń w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że średnia wartość wynagrodzeń wśród badanych dyrektorów generalnych wzrosła w ubiegłym roku o 38% i wyniosła około 7,5 miliarda dolarów. W pierwszej kolejności zaprezentowane zostanie zestawienie najlepiej zarabiających CEO jako wartość wszelkich świadczeń przekazywanych przez firmę na rzecz badanego. W drugiej części można się zapoznać z badaniem mierzącym tak zwaną skuteczność operacyjną dyrektorów generalnych. Trzecia część prezentuje listę pięciu najbardziej przepłacanych dyrektorów generalnych w USA.
Patrycjusz Hola

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".