Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia kadry zarządzającej w firmie Thyssenkrupp

25.06.2012 Krzysztof Belczyk
W artykule przedstawiono wynagrodzenia kadry zarządzającej w koncernie ThyssenKrupp – w jednym z największych na świecie producentów stali. Pokazano strukturę płac członków zarządu z podziałem na wynagrodzenia stałe i zmienne. Zaprezentowano wielkość płacy zasadniczej poszczególnych menedżerów oraz wartość przyznanych świadczeń pozapłacowych. Dokonano analizy wielkości i sposobu naliczania premii za wyniki uzyskane przez firmę. Uwzględniono kryteria przyznawania dodatkowego bonusu dla zarządu w obliczu kryzysu gospodarczego lat 2008 i 2009. W publikacji szeroko opisano także w jaki sposób funkcjonują długoterminowe plany motywacyjne dla menedżerów najwyższego szczebla. Artykuł zawiera 4 wykresy i 1 schemat.
Krzysztof Belczyk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".