Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagrodzenia jako inwestycja – jaką strategię przyjąć aby nie wydawać zbyt dużo – część II

30.07.2012 Grzegorz Spólnik
W artykule opisano alternatywę dla tradycyjnego postrzegania nakładów na wynagrodzenia jako kosztów. Bazuje ona na metodologii ROI, czyli stopy zwrotu z inwestycji. Ma tę zaletę, iż pozwala czerpać typowe korzyści z wydatków na płace i świadczenia, zapewniając przy tym, iż utrzymany będzie ich rozsądny poziom, nie mający negatywnego wpływu na wyniki finansowe organizacji. Pierwsza część tekstu opisuje pokrótce to rozwiązanie, przedstawia jego zalety oraz bariery stosowania. Następnie zaprezentowano prawidłowy proces wyliczania ROI w odniesieniu do elementów systemu wynagradzania. Szczegółowo ukazano jego poszczególne etapy, najwięcej uwagi poświęcając takim fazom jak gromadzenie danych, wyizolowanie efektów programu oraz wyliczenie korzyści. Artykuł zawiera 1 tabelkę, 1 wykres i 1 schemat.
Grzegorz Spólnik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".