Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie menedżerów w przemyśle spożywczym w USA

20.04.2004 Anna Postół
Sytuacja menedżerów w przemyśle spożywczym w roku 2003 była wyjątkowo korzystna na rynku pracy w USA. W tej grupie zawodowej nastąpił, zauważalny na tle reszty rynku, wzrost wynagrodzeń, wzrost poziomu satysfakcji z pracy oraz korzystniejszy niż w pozostałych branżach rozkład wysokości wynagrodzeń. Gorzej wypadało porównanie z poprzednimi latami. Podwyżki w roku 2003 otrzymało 63% menedżerów. Oznacza to niewielki spadek w porównaniu z 66% w roku 2002 oraz 67% w roku 2001. W zakresie pakietów świadczeń pozapłacowych, specjaliści w przemyśle spożywczym byli w 2003 roku w takiej samej sytuacji jak pracownicy pozostałych branż. Wyniki badań wskazują na związek spadku satysfakcji z pracy w porównaniu do poprzednich lat ze zmianami w sposobach wynagradzania.
Anna Postół

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".