Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wynagradzanie menedżerów spółek giełdowych w USA w 2007 roku - trendy

06.08.2007 Marzena Jakubiec
Artykuł podzielony jest na dwie części. W pierwszej dokonano analizy wynagrodzeń za rok 2006 prezesów 350 największych spółek giełdowych z USA, na tle wskaźników z lat poprzednich. Pokazano zmiany w wysokości bezpośredniego wynagrodzenia całkowitego, oraz jego dynamikę na tle zysków spółek. Przeanalizowane zostały składniki wynagrodzeń prezesów na przestrzeni lat 2002 – 2006. Pokazano także skład wynagrodzeń odroczonych prezesów od 2003 do 2006 roku, a także mediany wynagrodzeń prezesów w poszczególnych branżach w 2006 roku. W drugiej części artykułu przedstawiono najważniejsze trendy w wynagradzaniu menedżerów w USA w 2007 roku, spowodowane udoskonalaniem zasad ładu korporacyjnego.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".