Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Wspieranie strategii za pomocą wynagrodzeń. Przykład Southwest Airlines.

13.07.2004 Maciej Dubis
Zdecydowana większość prezesów, jest przekonana o tym, że wynagrodzenia pracowników powinny być powiązane ze strategią organizacji. W praktyce jednak nastręcza to wielu problemów. Są jednak firmy, którym udało się wykonać to trudne zadanie. Należy do nich z pewnością Southwest Airlines, najbardziej dochodowa amerykańska linia lotnicza. Dzięki odpowiedniemu powiązaniu systemy wynagradzania z kulturą i strategią firmy, jej szefowie mogą otwarcie mówić, że to pracownicy są ich największą siłą. Świadczy o tym choćby fakt, że są oni najbardziej wydajni w swej branży. Wynik 2400 obsłużonych klientów rocznie na pracownika dwukrotnie przewyższa średnią w branży. Artykuł przedstawia opis systemu wynagrodzeń, który pozwolił firmie na osiągnięcie sukcesu.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".