Artykuły

Tendencje w wynagradzaniu menedżerów spółek giełdowych w USA (2005)

12.12.2006 Marzena Jakubiec
Artykuł przedstawia najnowsze trendy w wynagradzaniu menedżerów spółek giełdowych w Stanach Zjednoczonych. Analiza obejmuje proxy statement 350 największych spółek, o średnim dochodzie w 2005 roku 7,6 miliardów USD. Badane były tendencje, które uwidoczniły się tak przy obserwacji długookresowej, jak i najnowsze trendy, zarysowane dopiero w roku 2005. Poczyniono także przewidywania odnośnie przyszłych tendencji. Artykuł może być użyteczny dla polskiego czytelnika ze względu na potrzebę budowania przejrzystych systemów wynagradzania menedżerów spółek giełdowych.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: [email protected]