Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System wynagrodzeń w Marriott International

22.08.2006 Marzena Jakubiec
Artykuł opisuje system wynagrodzeń w korporacji Marriott International, świadczącej usługi hotelarskie. Firma, mająca zasięg światowy, zatrudnia ponad 140 tys. pracowników. Zastosowano w niej nowatorski system wynagrodzeń, polegający na przeniesieniu decyzji dotyczących płac poszczególnych pracowników na menedżerów liniowych. Jednocześnie system ten jest przykładem na stosowaną coraz częściej praktykę „wyceniania rynkowego” wynagrodzeń w odniesieniu do rynku lokalnego. Spółka ponadto kładzie nacisk na powiązanie stopy zwrotu z akcji z wynagrodzeniem kadry kierowniczej. Służy temu rozbudowany system wynagradzania akcjami. Płace menedżerów są ustalane w oparciu o badanie praktyk wynagrodzeń w podobnych firmach. Ich indywidualne wynagrodzenie jest już jednak szacowane na podstawie czynników kluczowych dla osiągania celów korporacyjnych.
Marzena Jakubiec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".