Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System Wynagrodzeń w Dow Chemical

01.06.2004 Maciej Dubis
"Mamy system wynagrodzeń, który należy prawdopodobnie do najlepszych na świecie" - tak scharakteryzowała system wynagrodzeń w Dow Chemical jedna z jego twórców, Jenny Brozzo. Kilkuletnie już doświadczenia tej globalnej firmy pokazują, że nie są to tylko puste słowa. Rewolucyjna koncepcja, oparta na zupełnej jawności zasad wynagradzania, przekazaniu większości kompetencji w tej kwestii menedżerom liniowym, czy braku budżetu wynagrodzeń rzeczywiście zdała egzamin. Inną cechą tego systemu jest jego globalność - takie same zasady wynagradzania obowiązują w Polsce i USA. Wszystkie te zmiany pozwoliły na ściślejsze powiązanie wynagrodzeń pracowników z kluczowymi celami organizacji. Artykuł przedstawia szczegółowe założenia programu płacowego Dow Chemical.
Maciej Dubis

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".