Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System wynagradzania w firmie Ericsson – część II

26.04.2010 Renata Kucharska-Kawalec
Artykuł przedstawia informacje na temat systemu wynagradzania w firmie Ericsson – podstawowe składniki pakietu płac oraz świadczenia dodatkowe. Opisano w nim długookresowe plany wynagradzania oparte na pakietach udziałowych oraz plany emerytalne i benefitowe. Szczególną uwagę skupiono na systemie wynagradzania najwyższej kadry zarządzającej, z uwzględnieniem jej płacy podstawowej, krótko- i długoterminowych planów wynagradzania oraz benefitów. Pokazane i opisane zostały zarobki całkowite Członków Zarządu, z uwzględnieniem ich poszczególnych składników. Część miejsca poświęcono na przedstawienie głównych założeń polityki wynagradzania na 2009 rok. Artykuł jest drugą – i ostatnią – częścią przedstawiającą system płacowy firmy Ericsson. Tekst zawiera 3 tabele.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".