Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

System wynagradzania w firmie Ericsson – część I

07.04.2010 Renata Kucharska-Kawalec
Artykuł przedstawia informacje na temat systemu wynagradzania w firmie Ericsson - podstawowe składniki pakietu płac oraz świadczenia dodatkowe. Przedstawiono w jaki sposób skonstruowany jest pakiet wynagrodzenia całkowitego. Opisano metody ustalania płacy zasadniczej oraz zmiennych elementów pensji. W ramach tego zagadnienia rozwinięto temat krótko- i długookresowych strategii. Część uwagi poświęcono Komitetowi ds. Wynagrodzeń. Opisano między innymi zakres jego obowiązków oraz metody działania, co przekłada się na funkcjonowanie wszystkich oddziałów firmy na świecie. Warto zauważyć, że w każdym kraju - choć w oparciu o te same założenia – wdrażane są nieco odmienne strategie wynagradzania. Artykuł jest pierwszą (z dwóch) częścią przedstawiającą system płacowy firmy Ericsson. Tekst zawiera 1 tabelę.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".