Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Reforma systemu wynagrodzeń dyrektorów wykonawczych w Morgan Stanley

14.09.2009 Iwona Strzępek
Morgan Stanley jest jedną z najbardziej znanych instytucji finansowych w Stanach Zjednoczonych. Na skutek kryzysu gospodarczego firma poniosła ogromne straty i musiała skorzystać z programu pomocowego TARP, oferowanego przez rząd amerykański. Pod koniec 2008 roku Morgan Stanley został przekształcony w bank detaliczny. Oznaczało to, że firma musiała zrezygnować z dotychczasowych zasad funkcjonowania, gwarantujących dużą swobodę oraz możliwość podejmowania wysokiego ryzyka. Przykładowo, wprowadzono zasadę że wynagrodzenie może być częściowo cofnięte.
Zreformowano dotychczasowy system płacowy kierownictwa najwyższego szczebla. Zmieniono proporcje pomiędzy stałymi i zmiennymi składnikami wynagrodzeń. W artykule zostały omówione zasady regulujące płace w Morgan Stanley w tym pensje dyrektorów wykonawczych.
Iwona Strzępek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".