Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Porównanie systemów wynagradzania menedżerów w branży farmaceutycznej w USA (Wyeth; Johnson & Johnson; Pfizer Inc.)

03.11.2008 Katarzyna Borowczyk
Artykuł przedstawia główne zasady polityki wynagradzania w trzech wiodących światowych korporacjach farmaceutycznych: Wyeth, Johnson & Johnson i Pfizer Inc. Polityka wynagradzania każdej z firm jest precyzyjnie zaplanowana i przemyślana. Każdy element ma swój cel i zadanie. Dzięki temu system wynagradzania jest jasny i zrozumiały dla pracowników. Sumy wszystkich środków przeznaczanych na wynagrodzenie całkowite dla członków zarządu w wymienionych wyżej firmach wahają się wokół 60 mln USD. Płaca prezesa Johnson & Johnson wynosi 30 mln USD. Każdy z koncernów dąży do tego, aby oferowany pakiet wynagrodzeń był konkurencyjny na rynku i pozwalał na zatrzymanie najbardziej wartościowych pracowników. Wspólną cechą wszystkich systemów jest uzależnienie wysokości płacy od uzyskiwanych wyników. Menedżerowie dokładają wszelkich starań, aby realizować założone cele przedsiębiorstwa przyczyniając się tym samym do wzrostu wartości firmy w długoterminowej perspektywie.
Katarzyna Borowczyk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".