Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagrodzeń wobec osób na stanowiskach kierowniczych w firmie Vodafone

04.05.2009 Iwona Strzępek
Artykuł prezentuje system wynagradzania osób piastujących najwyższe stanowiska w spółce Vodafone, będącej światowym liderem w usługach telekomunikacyjnych. Skupiono się w nim przede wszystkim na polityce płac dyrektorów zarządzających, obowiązującej do 31 marca 2008 roku. Przedstawiono poszczególne składniki ich pakietu wynagrodzeń oraz zasady jego przyznawania. Opisane zostały także motywy i cele działania Komisji ds. Wynagrodzeń, odpowiedzialnej za ustalanie systemu wynagradzania pracowników firmy. Omówiono także zmiany wprowadzone do polityki płac, stosowanej począwszy od 1 kwietnia 2008 roku. W tekście można znaleźć również dane liczbowe dotyczące wysokości wynagrodzenia pracowników najwyższego szczebla. Artykuł zawiera 3 tabele.
Iwona Strzępek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".