Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagrodzeń na przykładzie Boeing Company

03.10.2006 Agnieszka Szwedo
Artykuł prezentuje stosowaną w Boeing Company politykę wynagrodzeń pracowników i członków zarządu, oraz przedstawia jej główne cele i założenia. Zawiera także informacje o wysokości wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach. Na przykład, inżynier do spraw systemów może zarobić w Boeingu 60 000 dolarów rocznie. W artykule znajduje się również charakterystyka świadczeń dodatkowych przysługujących pracownikom firmy. Ponadto wyszczególnione i opisane zostały stosowane przez firmę bodźce motywacyjne. Przedstawiono również składniki i wysokość wynagrodzenia członków zarządu Boeing Company, a także wartość posiadanych przez nich akcji firmy. H. C. Stonecipher, który był prezesem zarządu w pierwszej połowie 2005 roku, uzyskał wynagrodzenie podstawowe w wysokości 1 500 000 dolarów.
Agnieszka Szwedo

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".