Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagradzania w firmie Xerox Corporation

15.12.2008 Artur Pałasz
Artykuł stanowi opis systemu wynagradzania w firmie Xerox, będącej jednym z głównych dostarczycieli usług w zakresie zarządzania dokumentami. Na samym wstępie analizie poddane zostały zarówno cele stosowanego systemu wynagradzania jak i zasady, według których był opracowywany i wdrażany. Ponadto opisane zostały poszczególne elementy składające się na system oraz procedury podejmowania decyzji w zakresie płac. Oprócz analizy wynagrodzeń dyrektorów oraz członków zarządu firmy Xerox, w tekście znajdują się także zestawienia tabelaryczne zawierające dane dotyczące struktury płac. W opracowaniu zostały zawarte także informacje dotyczące roli Komitetu ds. Wynagrodzeń, a w szczególności jego kompetencji w formułowaniu polityki wynagradzania w Xerox.
Artur Pałasz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".