Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagradzania w firmie Electrolux - część II

13.01.2009 Renata Kucharska-Kawalec
Artykuł stanowi kontynuację cyklu poświęconego polityce wynagradzania w Grupie Electrolux. Jest ona międzynarodową korporacją, funkcjonującą w wielu krajach na całym świecie. Jej przeciętne zatrudnienie w 2007 roku wyniosło 56 898 pracowników, a suma ich rocznych wynagrodzeń opiewała na kwotę 12 612 000 000 SEK. W pierwszej części artykułu można znaleźć ogólny zarys polityki wynagradzania kadry zarządzającej. Ponadto zawarte zostały informacje na temat składników wynagrodzeń i zasad ich przyznawania w odniesieniu do prezesa Grupy, członków zarządu oraz menedżerów zatrudnionych na najwyższych stanowiskach. Dołączone tabele pokazują jak zmieniały się płace i wielkość pakietów opcyjnych na przekroju ostatnich lat. Część artykułu poświęcono opisowi wynagrodzeń osób, które obecnie zasiadają w zarządzie firmy. Należy pamiętać, że w Grupie Electrolux obowiązuje tajny system płacowy, a pracownicy zobowiązani są do zachowania informacji na temat swoich zarobków w tajemnicy. Artykuł zawiera 3 tabele i 1 wykres.
Renata Kucharska-Kawalec

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".