Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagradzania w Exxon Mobil

11.08.2008 Artur Pałasz
Artykuł przedstawia program wynagradzania dyrektorów oraz członków zarządu w firmie Exxon Mobil, która jest największą notowaną na giełdzie USA spółką naftową. Szczególny nacisk został położony na opis systemu wynagrodzenia, jego zasad oraz elementów składowych. Dodatkowo poddano analizie sam mechanizm podejmowania decyzji w sprawie płac oraz zakres kompetencji organów odpowiadających za prowadzenie polityki w tej sferze. Sporo miejsca poświęcono także zagadnieniu wynagradzania akcjami, ponieważ akcje firmy stanowią istotny element płacy dyrektorów w Exxon Mobil. Ponadto tekst został wzbogacony o dane liczbowe na temat wysokości oraz struktury wynagrodzeń dyrektorów tejże firmy.
Artur Pałasz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".