Artykuły

Polityka wynagradzania w Exxon Mobil

11.08.2008 Artur Pałasz
Artykuł przedstawia program wynagradzania dyrektorów oraz członków zarządu w firmie Exxon Mobil, która jest największą notowaną na giełdzie USA spółką naftową. Szczególny nacisk został położony na opis systemu wynagrodzenia, jego zasad oraz elementów składowych. Dodatkowo poddano analizie sam mechanizm podejmowania decyzji w sprawie płac oraz zakres kompetencji organów odpowiadających za prowadzenie polityki w tej sferze. Sporo miejsca poświęcono także zagadnieniu wynagradzania akcjami, ponieważ akcje firmy stanowią istotny element płacy dyrektorów w Exxon Mobil. Ponadto tekst został wzbogacony o dane liczbowe na temat wysokości oraz struktury wynagrodzeń dyrektorów tejże firmy.
Artur Pałasz

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się

Polub wynagrodzenia.pl

Udostępnij

Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".

Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Kontakt: [email protected]