Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagradzania menedżerów w Wal-Mart

30.06.2008 Katarzyna Jaśko
W artykule znajdą Państwo zarys systemu wynagradzania najważniejszych osób zarządzających w firmie Wal-Mart na podstawie danych zawartych w raporcie rocznym. Wal-Mart jest największą światową korporacją, w której wynagrodzenia dyrektorskie opracowywane są w taki sposób, by w największym stopniu uzależnione były od części zmiennych. Dodatkowo są one ściśle powiązane z wynikami finansowymi firmy m.in. z poziomem zwrotu z inwestycji oraz z zyskiem operacyjnym. W artykule przedstawiono szczegółowe wskaźniki i cele, które determinowały ostateczną wartość płac menedżerskich. Przeanalizowano także politykę wynagradzania akcjami w Wal-Mart. Omówiono zmiany obowiązujące w roku 2009, jakie na podstawie dotychczasowych doświadczeń zatwierdził Komitet ds. Wynagrodzeń.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".