Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Polityka wynagradzania menedżerów w McDonald"s

16.06.2008 Katarzyna Jaśko
W artykule przedstawiono politykę wynagradzania w firmie McDonald’s. Jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych światowych marek. Stosowany w niej system motywacyjny jest przykładem polityki płacowej w dużych korporacjach. W artykule przeanalizowano zasady leżące u podstawy przyznawania poszczególnych składników całkowitego wynagrodzenia. Przedstawiono także dane na temat wysokości wynagrodzeń kluczowych dyrektorów McDonald’sa. Wzrost wartości firmy w 2007 roku bezpośrednio skutkował wyższymi wynagrodzeniami osób zarządzających. Wynika to z dużego znaczenia części zmiennych i długoterminowych w determinowaniu całkowitego wynagrodzenia. Przykładowo, zarobki CEO firmy McDonald’s, Jamesa A. Skindera, w ponad 80% uzależnione były od elementów zmiennych, takich jak opcje na akcje czy wynagrodzenie oparte na wynikach.
Katarzyna Jaśko

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".