Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Pakiet wynagrodzeń członka zarządu banku J.P. Morgan Chase & Co.

13.06.2005 Marcin Potoczny
W artykule opisany został pakiet wynagrodzeń Jamesa Dimona, obecnego wiceprezesa ds. operacyjnych banku J.P. Morgan Chase & Co. Wcześniej pełnił on funkcję przewodniczącego rady nadzorczej oraz prezesa zarządu w Bank One Corporation. Właśnie z połączenia tego banku z J.P. Morgan Chase & Co. powstał drugi co do wielkości bank w USA.

W roku 2000 James Dimon podpisał z Bank One Corporation kontrakt menedżerski, w którym szczegółowo ustalone zostały zasady jego wynagradzania. Po fuzji banków większość warunków tego kontraktu została przeniesiona do umowy z J.P. Morgan Chase & Co.

Kontrakt menedżerski gwarantuje Dimonowi m.in. wynagradzanie zasadnicze nie mniejsze niż 1 000 000 USD rocznie. Docelowa premia roczna ustalona została na poziomie 250% płacy zasadniczej. Za samo podpisanie kontraktu prezes Dimon otrzymał pakiet opcji na akcje, których realizacja w styczniu 2004 roku przyniosłaby mu 52 mln USD zysku.
Marcin Potoczny

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".