Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Nowy model wynagradzania kierownictwa najwyższego szczebla w firmie UBS

27.07.2009 Iwona Strzępek
W artykule omówiono nowy system wynagradzania kierownictwa w firmie UBS, będącej jedną z najważniejszych instytucji finansowych na świecie. Na skutek kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych, UBS poniosło ogromne straty. Firma zmuszona była do podjęcia konkretnych działań, m.in. zrewidowano istniejący system wynagradzania kierownictwa najwyższego szczebla i wprowadzono w nim zmiany. Nowy model płacowy obowiązuje od 1 stycznia 2009 roku. W tekście omówiono płace przewodniczącego rady nadzorczej (Chairman of the Board of Directors), jej członków (Board of Directors) oraz zarządu. (Group Executive Board). Zaprezentowano zasady przyznawania zmiennych składników wynagradzania w Planie Salda Pieniężnego oraz Planie Akcji za Wyniki. Artykuł zawiera 5 tabel.
Iwona Strzępek

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".