Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Nowe tendencje w wynagradzaniu amerykańskich prezesów

15.06.2004 Anna Postół
W roku 2003 sposoby wynagrodzenia amerykańskich prezesów i członków zarządów wyraźnie różniły się od tych stosowanych w poprzednich latach. Podstawowe zmiany, jakie można było obserwować to dalsze ograniczenia wysokości wynagrodzeń całkowitych oraz zmiany w strukturze wynagrodzeń odroczonych. Coraz powszechniej odchodzi się od wynagradzania za pomocą opcji na akcje. Kolejną zmianą jest wzmocnienie związku pomiędzy wynagrodzeniem a wynikami finansowymi spółek. Prezesi nie mogą być już pewni, że ich wynagrodzenie będzie stale wzrastało. Ponad jedna trzecia badanych firm nie podniosła w 2003 roku wynagrodzeń najwyższej kadry menedżerskiej. Zdaniem specjalistów firmy Mercer, zmiany w sposobie wynagradzania prezesów zapoczątkowane w 2003 roku mogą być kontynuowane w roku 2004, a nawet w 2005. Wygląda na to, że mamy obecnie do czynienia ze zmianą koncepcji wynagradzania najwyższej kadry menedżerskiej.
Anna Postół

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".