Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak wynagradzać top menedżerów? - rekomendacje z Wielkiej Brytanii

22.10.2012 Krzysztof Belczyk
W artykule poruszono problematykę wynagradzania kadry zarządzającej w Wielkiej Brytanii. Skupiono się na rosnących dysproporcjach między płacami top menedżerów a pozostałymi pracownikami brytyjskich spółek giełdowych. Opisano genezę wzrostu zarobków zarządzających największymi spółkami. Zestawiono dane pokazujące wysokość płac prezesów oraz relację do przeciętnych wynagrodzeń w największych firmach notowanych na londyńskiej giełdzie. Pokazano, jak na przestrzeni lat 2000-2010 rosły poszczególne składowe pakietów wynagrodzeń dyrektorów zarządzających 350 największych spółek. Porównano wielkość płac top menedżerów z wynikami finansowymi osiągniętymi przez te spółki. W publikacji przybliżono idee dobrych praktyk w zakresie ładu korporacyjnego. Zaprezentowano także rekomendacje Komisji ds. Wysokich Płac w zakresie przejrzystości i sprawiedliwości wynagrodzeń. Uwzględniono także postulaty dotyczące zwiększenia odpowiedzialności i kontroli akcjonariatu za płace, jakie otrzymują dyrektorzy spółek giełdowych.
Krzysztof Belczyk

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".