Zajmujesz się zawodowo wynagrodzeniami?
Zapraszamy Cię do strefy przeznaczonej dla profesjonalistów.

Stefa premium

Sprawdź co zyskasz wykupując pełny dostęp do naszego portalu

pozwala na porównanie 43 wskaźników w następujących obszarach

Artykuły

Jak powiązać wyniki pracy ze skuteczną strategią wynagradzania? Przykład australijskiej firmy Telstra

13.01.2009 Aneta Pazik
W artykule znajdą Państwo informacje dotyczące strategii wynagradzania i struktury płac w jednej z największych australijskich firm z branży telekomunikacyjnej i IT. Nowa strategia wynagradzania została zainicjowana wraz z planem transformacji, który ma na celu podjęcie nowych wyzwań technologicznych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 2006 roku Telstra uruchomiła najszybszą sieć telefoniczną Next G (prędkość do 14,4 Mb/s pobieranych danych), a w 2007 roku wraz z firmą Ericsson opracowała pierwszy na świecie system telefonii komórkowej Next G HSDPA, którego zasięg przekracza 200 km.
Skuteczność systemu wynagradzania polega na zwiększeniu części zmiennej wynagrodzenia w całkowitych zarobkach (w tym zwłaszcza wynagrodzenia długoterminowego). W artykule zostały wyszczególnione elementy wynagrodzeń, które w pozytywny sposób wpływają na wzrost osiąganych przez firmę i pracowników wyników.
Aneta Pazik

Materiał dostępny dla zalogowanych użytkowników premium.

Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl


  • poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
  • sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
  • wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji. Zarejestruj się
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?

Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".