Najbardziej znanym przykładem premii rekrutacyjnej jest kontraktowanie sportowców do profesjonalnych drużyn sportowych. Bardzo często piłkarz czy koszykarz, podpisując umowę z nowym pracodawcą, dostaje sporą sumę „za podpis”. Zazwyczaj są to duże kwoty – wielokrotnie przekraczające miesięczne uposażenie zawodnika. Przykładowo – piłkarz Dawid Nowak za podpis pod kontraktem z Polonią Warszawa dostał w 2010 roku 500 000 PLN, przy miesięcznych zarobkach na poziomie 100 000 PLN. Z umowy wycofał się jeszcze przed jej wejściem w życie. Specjalne bonusy „za podpis” są powszechne w sporcie, gdyż pozwalają przesunąć część z budżetu wynagrodzeń na budżet transferowy. W niniejszym artykule prześledzimy w jaki sposób konstruować efektywnie premię rekrutacyjną.
Tomasz Staśkiewicz
Materiał dostępny
dla zalogowanych użytkowników premium.
Wykup dostęp premium portalu wynagrodzenia.pl
- poznaj strefę premium poprzez dostęp testowy,
- sprawdź jakie korzyści otrzymują użytkownicy premium,
- wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Dowiedz się więcej
Możesz za darmo przeczytać ten artykuł po dokonaniu pełnej rejstracji.
Zarejestruj się
Chcesz na bieżąco śledzić najnowsze informacje o wynagrodzeniach?
Zapisz się do newslettera!
Przypominamy, że zgodnie z pkt 2.6 - 2.7 regulaminu kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie tekstów oraz danych portalu w innych celach niż do użytku osobistego wymaga pisemnej zgody redakcji.
Wynagrodzenie brutto - ile to jest netto?
Wszystkie podane w artykule stawki wynagrodzeń są kwotami brutto. Zawierają potrącane od pensji składki na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych. Kalkulator brutto - netto pozwala na szybkie przeliczenie podanych stawek na pensję, którą pracownik otrzyma "na rękę".